609 525 344, (41) 368 88 00

Sprzęt

Autoklaw Melag 23b+

Autoklaw Melag 23 B+ – urządzenie do sterylizacji narzędzi stomatologicznych

 

Autoklawy klasy B spełniają najostrzejsze wymogi dotyczące sterylizacji instrumentów klasy A i B określane przez normy europejskie EN-13060, DIN ISO 17664 oraz testu Helix określonego normą EN 867-5.

 

Vacuklav 23 B+ to sterylizator parowy klasy B PRO i należy do grupy urządzeń „stand-alone”. Został wyposażony w wbudowany zasobnik, opatentowany system chłodzenia powietrznego i sprawdzoną technologię pomp membranowych. Praca autoklawu Vacuklav 23 B+ w nowoczesnym systemie obiegu wody jednokrotnego chroni zarówno instrumenty, jak i autoklaw. Oznacza to, że do każdego cyklu sterylizacyjnego używana jest świeża woda destylowana. Autoklaw posiada dwa wbudowane zbiorniki. Jeden na wodę destylowaną, do sterylizacji, drugi na skropliny. Poziom wody w obu zbiornikach jest kontrolowany przez autoklaw, który sygnalizuje wyczerpanie się wody destylowanej oraz przepełnienie zbiornika skroplin.

 

Autoklaw zapewnia kontrolę procesów sterylizacyjnych oraz dokumentację – co stanowi podstawę dopuszczenia instrumentów do zabiegu po przeprowadzonej sterylizacji.