609 525 344, (41) 368 88 00

Stomatologia

Stomatologia zachowawcza

Leczenie zachowawcze polega na odbudowie zniszczonych przez próchnicę twardych tkanek zęba przy pomocy materiałów, które swoimi właściwościami przypominają naturalne szkliwo i zębinę. Odtwarzamy naturalny kształt zęba, jego kolor oraz funkcję. Dbamy o to, aby przywrócić  jego krzywizny i wypukłości co zapewnia doskonałe dopasowanie do pozostałych zębów, umożliwiając żucie i kontakty z zębami przeciwstawnymi.

 

Pamiętamy o właściwym doborze koloru, tak aby ząb był idealnie dopasowany do swoich sąsiadów. Jest to możliwe dzięki użyciu najnowszej generacji materiałów, które niemalże wtapiają się w naturalne szkliwo oraz dzięki doświadczeniu lekarza, który umiejętnie się nimi posługuje.

 

Gdy poziom zniszczenia zęba jest bardzo duży do korzeni przedostają się bakterie, które wywołują stan zapalny a następnie wraz z naczyniami krwionośnymi krążą po całym organizmie. Ząb wymaga wtedy bardziej specjalistycznego leczenia – leczenia kanałowego. Na początku wykonujemy zdjęcie rentgenowskie, które pomaga nam ocenić np. liczbę kanałów oraz stan kości. Następnie oczyszczamy komorę zęba z próchnicy, umożliwiamy łatwy dostęp do kanałów oraz oczyszczamy i dezynfekujemy ściany kanału korzeniowego. W dalszym etapie wypełniamy przygotowane kanały specjalistycznym, biologicznie obojętnym materiałem, który zabezpieczy zęba przed ponowną infekcją.

 

Leczenie kanałowe wykonujemy w znieczuleniu, wykorzystując lupy zapewniające powiększenie obrazu zęba, umożliwiające widzenie szczegółów niewidocznych gołym okiem oraz pracujemy pod kontrola urządzenia rtg.