609 525 344, (41) 368 88 00

Sprzęt

Tomograf KAVO OP 3D

Nagradzane innowacje w obrazowaniu pantomograficznym, cefalometrycznym i 3D

 

W naszej przychodni dysponujemy nowoczesnym Tomografem KAVO OP 3D™ . Urządzenie jest niezastąpione w precyzyjnej diagnostyce zwłaszcza w endodoncji, ortodoncji, protetyce i implantologii, jednak jego zakres stosowania jest dużo szerszy – umożliwia precyzyjną diagnostykę również w chirurgii szczękowo-twarzowej czy laryngologii. Dzięki technologii LDT urządzenie emituje bardzo małe dawki promieniowania, więc jest bezpieczne również dla małych dzieci. Badanie odbywa się w komfortowych warunkach – w pozycji stojącej lub siedzącej, a samo naświetlanie trwa kilkanaście sekund.

 

Tomograf posiada: technologią niskiej dawki LDT™- automatyczna kontrola dawki, cztery pola obrazowania, precyzyjne obrazy 2D dzięki funkcji multilayer i technologii wiązki RTG w kształcie litery V.

 

Każda funkcja tomografu OP 3D została zaprojektowana z myślą o usprawnieniu pracy w gabinecie. Przygotowanie aparatu do badania jest szybkie dzięki intuicyjnemu systemowi pozycjonowania pacjenta i graficznemu interfejsowi użytkownika. Protokoły obrazowania są tak zdefiniowane, aby ich obsługa była prosta i wydajna.

 

Odznaczony nagrodą innowacyjności

 

Nagrody są dobrymi wskazówkami, że produkt jest wyjątkowy. KaVo OP 3D zdobył nagrodę Innovation Award in 2018, co potwierdza jego innowacyjność i jakość.

Pantomografia

 • Pantomograficzny skan 2D dostępny w ciągu 9 sekund
  ORTHOfocus™ do automatycznego rozpoznawania najlepszej warstwy obrazów pantomograficznych 2D
 • Programy do zdjęć pantomograficznych zaspokajające codzienne potrzeby praktyki stomatologicznej

 

Cefalometria

 • Innowacyjny, opatentowany moduł cefalometryczny ORTHOceph™ Plus, wykonujący zdjęcia cefalometryczne w krótkim czasie, z możliwością dopasowania wielkości pola obrazowania dla zachowania minimalnej dawki promieniowania

 

3D

 • 4 rozdzielczości obrazu 3D (niska dawka (LDT), standard, wysoka rozdzielczość, tryb endo) w połączeniu z technologią MAR – redukcji artefaktów z metalowych elementów
 • 4 rozmiary pola obrazowania z możliwością swobodnego usta- wienia: 5 x Ø 5 cm, 6 x Ø 9 cm, 9 x Ø 11 cm, 9 x Ø14 cm (opcja) – SMARTVIEW™ 2.0 umożliwia swobodne pozycjonowanie skanu oraz regulację wysokości w zakresie od 5 do 9 cm co 5 mm, co daje w sumie 36 możliwych konfiguracji pola obrazowania

 

Korzyści

 • Funkcja QUICKcompose™ umożliwia szybkie, automatyczne przeglądanie obrazu po zakończeniu skanowania
 • Zoptymalizowane procedury wykonywania zdjęć
 • Możliwość konfiguracji urządzenia do zdjęć pantomograficznych, cefalometrycznych i 3D
 • Konstrukcja niezawierająca ołowiu

KOMUNIKAT

Realizując art. 32 c. pkt 2 Ustawy Prawo atomowe, podaje się do wiadomości poniższy komunikat:
Informujemy, że w ciągu 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i środowisko oraz nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością.