609 525 344, (41) 368 88 00

Stomatologia

Endodoncja

Endodoncja (leczenie kanałowe) Kielce

Endodoncja jest działem stomatologii, który powszechnie nazywa się leczeniem kanałowym zębów. Jest ona stosowana najczęściej wtedy, gdy stomatolog widzi szansę w leczeniu zęba, który uległ infekcji miazgi.

W jakich jeszcze sytuacjach dokonuje się zabiegu leczenia kanałowego?

Endodoncja (Kielce) polecana jest w przypadkach złamania lub zwichnięcia zęba oraz przed wykonaniem specjalistycznych zabiegów protetycznych – tzw. mostów i koron. Zaleca się także leczyć kanałowo w sytuacji zapalenia tkanek okołowierzchołkowych oraz wtedy, gdy zabieg ten został przeprowadzony nieprawidłowo. i pacjent nadal odczuwa ból. W wielu przypadkach usunięcie chorej miazgi oraz oczyszczenie i wypełnienie specjalną substancją – gutaperką – kanałów zębowych, skutkuje wyleczeniem zęba, dlatego warto jest zdecydować się na ten typ leczenia.

 

Endodoncja Kielce

Choć wielu pacjentów obawia się bólu związanego z leczeniem kanałowym (Kielce), warto podkreślić, że przy obecnym rozwoju medycyny i przy nowoczesnej technologii, jaką wykorzystuje wiele placówek stomatologicznych, jest to zabieg bezbolesny. Zabieg endodoncji w Kielcach najlepiej jest przeprowadzić w profesjonalnej i zapewniającej wysoki poziom bezpieczeństwa placówce, jakim jest Gabinet Agatmed. Charakteryzuje się on doświadczeniem w przeprowadzaniu pacjentów przez cały proces leczenia oraz nowoczesnym sprzętem medycznym. Agatmed cechuje się ponadprzeciętnym świadczeniem usług jak również sprawną obsługą pacjentów zagranicznych.

Bez wątpienia leczenie kanałowe w Kielcach jest skomplikowanym zabiegiem i wymagającym wiedzy profesjonalistów, ponieważ od precyzji zależy efekt całego procesu leczenia. Mikroskopowa endodoncja jest obecnie najbardziej zaawansowaną technologicznie metodą leczenia kanałowego (Kielce). Pozwala lekarzom dostrzec zmiany w kanałach zębowych dokładniej niż wtedy, kiedy korzystają oni jedynie z tradycyjnego RTG.

 

Leczenie kanałowe w Kielcach – jak przebiega?

Każdy przypadek jest indywidualny, więc leczenie w zależności od stopnia zaawansowania infekcji u każdego pacjenta może wyglądać inaczej. Jednak jeśli leczenie przebiega w sposób standardowy, możemy wyróżnić kilka etapów endodoncji:

1. Podanie pacjentowi znieczulenia miejscowego gwarantującego bezbolesny zabieg w przypadku zapalenia miazgi.
2. Otwarcie komory zainfekowanego zęba
3. Usunięcie martwej miazgi zębowej
4. Czyszczenie oraz dezynfekcja kanałów za pomocą precyzyjnych i specjalistycznych narzędzi
5. Osuszenie kanałów
6. Wypełnienie kanałów gutaperką (specjalny materiał do wypełniania)
7. Wypełnienie zęba (metoda uzależniona od przypadku pacjenta)

 

Aby zabieg przebiegał prawidłowo, konieczna jest wizyta kontrolna po odbytym zabiegu kanałowym. Pacjent powinien też dbać o codzienną higienę jamy ustnej.

Gabinet Agatmed oferuje także oczyszczanie zębów z osadów i kamienia, które jest wysoce zalecane po endodoncji (Kielce) i wykonywane przez certyfikowanych specjalistów.