609 525 344, (41) 368 88 00

Stomatologia

Protetyka

W naszej klinice dentystycznej świadczymy wysokiej jakości usługi z zakresu stomatologii ogólnej. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym pacjentom kompleksową opiekę, również w kwestii jaką jest protetyka (Kielce). Jeżeli zmagasz się ubytkami zębowymi, nasi specjaliści przedstawią najlepszą metodę leczenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą, w której znajduje się m.in. protetyka (Kielce).

 

Protetyka – Kielce

Protetyka (Kielce) zajmuje się uzupełnianiem brakujących w jamie ustnej całych zębów lub ich fragmentów. Jest to bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych ale i funkcjonalnych. Każdy ząb w odpowiedni sposób kontaktuje się ze swoimi sąsiadami co zapewnia stabilny zgryz . Utrata zęba powoduje zachwianie tej naturalnej równowagi oraz powstanie często poważnych konsekwencji dla sąsiadujących z luką zębów np. przemieszczania się , przechylania oraz wysuwania z kości. Powoduje to nieprawidłowy zgryz, utratę punktów styku zębów, wchodzenie pokarmu w szczeliny między zębami, trudności w oczyszczaniu zębów. Przy większych brakach zębowych mogą być trudności przy wymowie oraz żuciu pokarmów.

 

Protetyka Kielce – kiedy skorzystać?

Protetyka (Kielce) znakomicie sprawdzi się, jeżeli chcemy odbudować zniszczony fragment zęba, zmienić jego kształt lub kolor wykonujemy pojedynczą  koronę. Jeżeli brakuje jednego lub kilku zębów, wykonujemy most, używając sąsiadujących z luką zębów jako filarów, na których mocujemy korony, do których dołączone są brakujące zęby.

 

Korony i mosty składają się z dwóch warstw : wewnętrznej – konstrukcyjnej, którą może być metal lub cyrkon oraz zewnętrznej – porcelany imitującej naturalne szkliwo zęba. Korony na cyrkonie gwarantują lepsze efekty estetyczne, nie uczulają oraz nie wpływają na diagnostykę  radiologiczną głowy np. tomografię komputerową. (protetyka Kielce)

 

Korony i mosty są osadzone na stałe na zębach. Są uzupełnieniami długoczasowymi, mogą wytrzymywać w jamie ustnej 10 lat i więcej. Trzeba jednak pamiętać o właściwej higienie jamy ustnej oraz co 6 miesięcy wizytach kontrolnych .

 

Przy licznych brakach zębowych oraz w przypadku całkowitego braku zębów wykonujemy protezy zębowe. Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi jaką jest protetyka (Kielce). Doświadczeni specjaliści z odpowiednią wiedzą dobiorą dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

 

Protetyka Kielce – nasza oferta

Podczas wykonywania zabiegu jakim jest protetyka (Kielce) korzystamy w naszym gabinecie tylko z wysokiej jakości produktów, wszystko z myślą o bezpieczeństwie oraz komforcie naszych pacjentów. Dobieramy najbardziej skuteczne metody leczenie – stale poszerzamy naszą wiedzę oraz kompetencję, uczestnicząc w wielu szkoleniach. Stomatologia to bowiem dziedzina, w której stale pojawia się wiele nowinek technologicznych. Pracujący dla nas specjaliści to wykwalifikowane i doświadczone osoby, dla których protetyka (Kielce) nie stanowi żadnych tajemnic, oraz które potrafią zaopiekować się pacjentem na każdym etapie leczenia.

Protetyka (Kielce) to bardzo ważny dział stomatologii – może on wydawać się jednak skomplikowany dla naszych pacjentów. Podczas leczenia wyjaśniamy wszystkie podejmowane przez nas działania i wspólnie z pacjentem ustalamy ich przebieg. W trakcie zabiegów zapewniamy również znieczulenie miejscowe, aby każdy pacjent czuł się komfortowo. Doskonale wiemy, że wizyta u stomatologa może być stresująca – w AGATMED wyróżniamy się przyjazną atmosferą i profesjonalnym podejściem naszych specjalistów. Zapraszamy do kontaktu i umówienia wizyty konsultacyjnej u naszego protetyka (Kielce).