609 525 344, (41) 368 88 00

Endodoncja

Endodoncja, leczenie kanałowe Kielce

Endodoncja (Kielce) jest działem stomatologii, który powszechnie nazywa się leczeniem kanałowym zębów (Kielce). Jest ona stosowana najczęściej wtedy, gdy stomatolog widzi szansę w leczeniu zęba, który uległ infekcji miazgi.

W jakich jeszcze sytuacjach powinno stosować się leczenie kanałowe Kielce?

Endodoncja (Kielce) polecana jest w przypadkach złamania lub zwichnięcia zęba oraz przed wykonaniem specjalistycznych zabiegów protetycznych – tzw. mostów i koron. Endodoncja (Kielce) zalecana jest także w sytuacji zapalenia tkanek okołowierzchołkowych oraz wtedy, gdy zabieg ten został przeprowadzony nieprawidłowo i pacjent nadal odczuwa ból. W wielu przypadkach usunięcie chorej miazgi oraz oczyszczenie i wypełnienie specjalną substancją – gutaperką – kanałów zębowych, skutkuje wyleczeniem zęba, dlatego warto jest zdecydować się na ten typ leczenia.

 

Endodoncja Kielce

Choć wielu pacjentów obawia się bólu związanego z leczeniem kanałowym (Kielce), warto podkreślić, że przy obecnym rozwoju medycyny i przy nowoczesnej technologii, jaką wykorzystuje wiele placówek stomatologicznych, jest to zabieg bezbolesny. Zabieg jakim jest endodoncja (Kielce) najlepiej jest przeprowadzić w profesjonalnej i zapewniającej wysoki poziom bezpieczeństwa placówce, jakim jest Gabinet Agatmed. Charakteryzuje się on doświadczeniem w przeprowadzaniu pacjentów przez cały proces leczenia oraz nowoczesnym sprzętem medycznym. Agatmed cechuje się ponadprzeciętnym świadczeniem usług jak również sprawną obsługą pacjentów zagranicznych.

Bez wątpienia leczenie kanałowe (Kielce) jest skomplikowanym zabiegiem i wymagającym wiedzy profesjonalistów, ponieważ od precyzji zależy efekt całego procesu leczenia. Mikroskopowa endodoncja (Kielce) jest obecnie najbardziej zaawansowaną technologicznie metodą leczenia kanałowego (Kielce). Pozwala lekarzom dostrzec zmiany w kanałach zębowych dokładniej niż wtedy, kiedy korzystają oni jedynie z tradycyjnego RTG.

Endodoncja (Kielce) w Gabienecie Agatmed przeprowadzona jest przez lekarzy, którzy mają ogromną wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Zapraszamy  do kontaktu w celu umówienia wizyty i skorzystania z pomocy naszych specjalistów!

 

Leczenie kanałowe w Kielcach – jak przebiega?

Każdy przypadek jest indywidualny, więc leczenie kanałowe (Kielce) w zależności od stopnia zaawansowania infekcji u każdego pacjenta może wyglądać inaczej. Jednak jeśli leczenie przebiega w sposób standardowy, endodoncja (Kielce) składa się z kliku etapów:

1. Podanie pacjentowi znieczulenia miejscowego gwarantującego bezbolesny zabieg w przypadku zapalenia miazgi.
2. Otwarcie komory zainfekowanego zęba
3. Usunięcie martwej miazgi zębowej
4. Czyszczenie oraz dezynfekcja kanałów za pomocą precyzyjnych i specjalistycznych narzędzi
5. Osuszenie kanałów
6. Wypełnienie kanałów gutaperką (specjalny materiał do wypełniania)
7. Wypełnienie zęba (metoda uzależniona od przypadku pacjenta)

 

Aby zabieg jakim jest endodoncja (Kielce) przebiegał prawidłowo, konieczna jest wizyta kontrolna po odbytym zabiegu kanałowym. Pacjent powinien też dbać o codzienną higienę jamy ustnej.

Leczenie kanałowe (Kielce) to nie jedyny zabieg jaki znajduje się w ofercie Gabinetu Agatmed. Oferujemy także oczyszczanie zębów z osadów i kamienia, które jest wysoce zalecane po endodoncji (Kielce) i wykonywane przez certyfikowanych specjalistów.

Ortodoncja

Ortodoncja pomaga wszystkim, którzy chcą mieć piękne, równe zęby.

 

Leczenie  polega na rozpoznaniu wady, zaplanowaniu leczenia i na końcu przywróceniu prawidłowego i estetycznego położenia zębów i poprawy rysów twarzy. Leczyć się mogą zarówno dzieci jak i dorośli.

 

U dzieci zwracamy uwagę nie tylko na krzywe zęby ale i na złe nawyki np. ssanie palca, obgryzanie paznokci i ołówków, oddychanie przez usta, zmiany w rysach twarzy , asymetrie, cofniętą lub wysuniętą brodę, szczeliny między zębami.

 

U dorosłych ortodoncja pomaga w przypadku ścierania zębów, odsłoniętych szyjek zębowych.

 

Stłoczone, krzywo ustawione zęby są bardzo trudne do skutecznego oczyszczania, a co za tym idzie łatwiej rozwija się w nich próchnica i choroby dziąseł.

 

Leczenie ortodontyczne może być przy pomocy aparatów ortodontycznych stałych- metalowych lub estetycznych oraz przy pomocy aparatów zdejmowalnych.

Profilaktyka i choroby przyzębia

AGATMED zajmujemy się nie tylko leczeniem zębów, ale i profilaktyką – zapobieganiem powstawania chorób takich jak próchnica czy choroby przyzębia.

 

Do najczęstszych zabiegów profilaktycznych  należy lakowanie, lakierowanie, fluoryzacja oraz usuwanie kamienia nazębnego.

 

Lakowanie, które wykonujemy u dzieci, polega na wypełnieniu zagłębień i szczelin w świeżo wyrzniętym zębie specjalnym lakierem. Dzięki temu ząb jest gładki , łatwiejszy w oczyszczaniu, a dodatkowo uwalniający się z laku fluor działa przeciw próchnicowo.

 

Lakierowanie natomiast polega na pokryciu całej powierzchni zębów cienką warstwą lakieru zawierającego dużą ilość fluoru, który hamuje rozwój bakterii.

 

Bardzo ważnym zabiegiem jest usuwanie kamienia nazębnego, który odkłada się na powierzchni zębów w wyniku nieprawidłowego i zbyt krótkiego ich czyszczenia. Początkowo stanowi cienką, a następnie coraz grubszą , trudną do sczyszczenia samemu warstwę, składającą się w znacznej mierze z bakterii. Drobnoustroje, żywiąc się cukrem dostarczanym z pożywienia produkują kwasy, uszkadzające twarde tkanki zęba – wywołując próchnicę oraz różnego rodzaju toksyny, które uszkadzają dziąsło i otaczająca zęby kość, wywołując chorobę przyzębia – paradontozę. Zęby stają się żółte, pojawia się przykry zapach z ust, dziąsła krwawią. W końcowym etapie może dojść do rozchwiania zęba, a nawet jego wypadnięcia.

 

Dlatego bardzo ważna jest prawidłowa i skuteczna codzienna higiena  oraz profesjonalne oczyszczenie złogów nazębnych.

 

Nasza doświadczony personel pomoże ocenić stan jamy ustnej, ilość kamienia nazębnego oraz stan dziąseł, a następnie w profesjonalny sposób usunąć złogi nazębne, wypiastować i wypolerować zęby. Na koniec udzieli dokładnego instruktażu higieny, wyjaśni na czym polega nitkowanie zębów, używanie szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych i irygatora.

Wybielanie

Z czasem zęby przebarwiają się i ciemnieją. Wnikają w nie barwiące substancje pochodzące z pokarmów i napoi np. herbata, kawa, czerwone wino.  Zęby mogą się przebarwiać również na skutek przyjmowanych w dzieciństwie leków.

 

Zęby można wybielać na wiele sposobów, ale jedynie wybielanie wykonywane w gabinecie można uznać za skuteczne i bezpieczne, gdyż wykonywane jest pod okiem profesjonalistów.

 

Przed zabiegiem należy wyczyścić zęby ze wszystkich osadów i kamienia nazębnego. Profesjonalne preparaty do wybielania wnikają w powierzchowne warstwy zęba, gdzie zawarte w nich substancje usuwają powstałe z latami przebarwienia. W wyniku tej reakcji następuje rozjaśnienie koloru zęba.

 

Profesjonalne rozjaśnienie jest bezpieczne i pozwala na  zmianę koloru o kilka stopni. Jest to jednak zależne od rodzaju przebarwień i budowy anatomicznej zęba.

 

Po zabiegu czasami pojawia się nadwrażliwość na temperaturę. Jest to jednak efekt przejściowy i można go zminimalizować stosując środki znoszące nadwrażliwość.

 

Wybielanie nie niszczy szkliwa. Efekt wybielania utrzymuje się około 2 lata, po tym czasie zaleca się zabieg przypominający.

 

Należy pamiętać o tym, że obecne w zębach  wypełnienia nie wybielają się, dlatego po zabiegu może być konieczna ich wymiana na jaśniejsze.

 

Zęby martwe wybielają się słabo, a efekt nie jest stabilny. Dlatego dla uzyskania trwałego efektu proponowane są inne rozwiązania np. korony porcelanowe.

Protetyka

W naszej klinice dentystycznej świadczymy wysokiej jakości usługi z zakresu stomatologii ogólnej. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym pacjentom kompleksową opiekę, również w kwestii jaką jest protetyka (Kielce). Jeżeli zmagasz się ubytkami zębowymi, nasi specjaliści przedstawią najlepszą metodę leczenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą, w której znajduje się m.in. protetyka (Kielce).

 

Protetyka – Kielce

Protetyka (Kielce) zajmuje się uzupełnianiem brakujących w jamie ustnej całych zębów lub ich fragmentów. Jest to bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych ale i funkcjonalnych. Każdy ząb w odpowiedni sposób kontaktuje się ze swoimi sąsiadami co zapewnia stabilny zgryz . Utrata zęba powoduje zachwianie tej naturalnej równowagi oraz powstanie często poważnych konsekwencji dla sąsiadujących z luką zębów np. przemieszczania się , przechylania oraz wysuwania z kości. Powoduje to nieprawidłowy zgryz, utratę punktów styku zębów, wchodzenie pokarmu w szczeliny między zębami, trudności w oczyszczaniu zębów. Przy większych brakach zębowych mogą być trudności przy wymowie oraz żuciu pokarmów.

 

Protetyka Kielce – kiedy skorzystać?

Protetyka (Kielce) znakomicie sprawdzi się, jeżeli chcemy odbudować zniszczony fragment zęba, zmienić jego kształt lub kolor wykonujemy pojedynczą  koronę. Jeżeli brakuje jednego lub kilku zębów, wykonujemy most, używając sąsiadujących z luką zębów jako filarów, na których mocujemy korony, do których dołączone są brakujące zęby.

 

Korony i mosty składają się z dwóch warstw : wewnętrznej – konstrukcyjnej, którą może być metal lub cyrkon oraz zewnętrznej – porcelany imitującej naturalne szkliwo zęba. Korony na cyrkonie gwarantują lepsze efekty estetyczne, nie uczulają oraz nie wpływają na diagnostykę  radiologiczną głowy np. tomografię komputerową. (protetyka Kielce)

 

Korony i mosty są osadzone na stałe na zębach. Są uzupełnieniami długoczasowymi, mogą wytrzymywać w jamie ustnej 10 lat i więcej. Trzeba jednak pamiętać o właściwej higienie jamy ustnej oraz co 6 miesięcy wizytach kontrolnych .

 

Przy licznych brakach zębowych oraz w przypadku całkowitego braku zębów wykonujemy protezy zębowe. Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi jaką jest protetyka (Kielce). Doświadczeni specjaliści z odpowiednią wiedzą dobiorą dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

 

Protetyka Kielce – nasza oferta

Podczas wykonywania zabiegu jakim jest protetyka (Kielce) korzystamy w naszym gabinecie tylko z wysokiej jakości produktów, wszystko z myślą o bezpieczeństwie oraz komforcie naszych pacjentów. Dobieramy najbardziej skuteczne metody leczenie – stale poszerzamy naszą wiedzę oraz kompetencję, uczestnicząc w wielu szkoleniach. Stomatologia to bowiem dziedzina, w której stale pojawia się wiele nowinek technologicznych. Pracujący dla nas specjaliści to wykwalifikowane i doświadczone osoby, dla których protetyka (Kielce) nie stanowi żadnych tajemnic, oraz które potrafią zaopiekować się pacjentem na każdym etapie leczenia.

Protetyka (Kielce) to bardzo ważny dział stomatologii – może on wydawać się jednak skomplikowany dla naszych pacjentów. Podczas leczenia wyjaśniamy wszystkie podejmowane przez nas działania i wspólnie z pacjentem ustalamy ich przebieg. W trakcie zabiegów zapewniamy również znieczulenie miejscowe, aby każdy pacjent czuł się komfortowo. Doskonale wiemy, że wizyta u stomatologa może być stresująca – w AGATMED wyróżniamy się przyjazną atmosferą i profesjonalnym podejściem naszych specjalistów. Zapraszamy do kontaktu i umówienia wizyty konsultacyjnej u naszego protetyka (Kielce).

Chirurgia stomatologiczna

Wykonujemy podstawowe zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Dbamy o to, aby każdy zabieg był wykonywany bez bólu.

 

Po każdym zabiegu usunięcia zęba zalecamy, aby opatrunek chirurgiczny trzymać w ustach przez 30 minut, przez 2 godziny nie jeść i nie pić, tego dnia niczym nie płukać. W miejscu zabiegu stosować zimne okłady. W dniu zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego.

 

W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zalecamy skontaktować się z przychodnią.

Stomatologia zachowawcza

Leczenie zachowawcze polega na odbudowie zniszczonych przez próchnicę twardych tkanek zęba przy pomocy materiałów, które swoimi właściwościami przypominają naturalne szkliwo i zębinę. Odtwarzamy naturalny kształt zęba, jego kolor oraz funkcję. Dbamy o to, aby przywrócić  jego krzywizny i wypukłości co zapewnia doskonałe dopasowanie do pozostałych zębów, umożliwiając żucie i kontakty z zębami przeciwstawnymi.

 

Pamiętamy o właściwym doborze koloru, tak aby ząb był idealnie dopasowany do swoich sąsiadów. Jest to możliwe dzięki użyciu najnowszej generacji materiałów, które niemalże wtapiają się w naturalne szkliwo oraz dzięki doświadczeniu lekarza, który umiejętnie się nimi posługuje.

 

Gdy poziom zniszczenia zęba jest bardzo duży do korzeni przedostają się bakterie, które wywołują stan zapalny a następnie wraz z naczyniami krwionośnymi krążą po całym organizmie. Ząb wymaga wtedy bardziej specjalistycznego leczenia – leczenia kanałowego. Na początku wykonujemy zdjęcie rentgenowskie, które pomaga nam ocenić np. liczbę kanałów oraz stan kości. Następnie oczyszczamy komorę zęba z próchnicy, umożliwiamy łatwy dostęp do kanałów oraz oczyszczamy i dezynfekujemy ściany kanału korzeniowego. W dalszym etapie wypełniamy przygotowane kanały specjalistycznym, biologicznie obojętnym materiałem, który zabezpieczy zęba przed ponowną infekcją.

 

Leczenie kanałowe wykonujemy w znieczuleniu, wykorzystując lupy zapewniające powiększenie obrazu zęba, umożliwiające widzenie szczegółów niewidocznych gołym okiem oraz pracujemy pod kontrola urządzenia rtg.